چگونه کودک را از پوشک بگیریم و به آن توالت رفتن را یاد دهیم

چگونه کودک را از پوشک بگیریم

فرآیند ترک پوشک که در دوره انتقال از نوزادی به کودکی قابل مشاهده است، در صورت عدم مداخله صحیح می تواند والدین را مجبور به این کار کند. ما در این مقاله برای کسانی که نمی دانند چه زمانی باید کودک را از پوشک بگیرند و به کودک خود آموزش توالت رفتن بدهند، نکات کلیدی مفیدی داریم. همچینین کودکان چگونه به توالت عادت می کنند؟ نکاتی برای توضیح آموزش توالت بدون اذیت شدن کودک را در این مقاله از سایت دکتر نجفلو بهترین دکتر ختنه در تهران توضیح دادیم

بهترین روش برای گرفتن بچه از پوشک

یکی از مهم ترین مراحل انتقال از نوزادی به کودکی بدون شک آموزش توالت رفتن است. در فرآیند آموزش توالت رفتن که مادران آن را «رهایی از پوشک» می دانند، هیچ قانونی وجود ندارد که با رسیدن به این سن، پوشک را کنار بگذارند. بین 15 تا 18 سالگی، زمانی که مهارت های شناختی، فیزیکی و اجتماعی لازم برای رفتن به توالت کودک شروع به رشد می کند.

روش های خانگی پایین آوردن تب کودکان

اگر مادران فکر می کنند که فرزندانشان دیگر نیازی به پوشک ندارند و بچه ها برای این کار احساس آمادگی کرده اند، ترک استفاده از پوشک و شروع آموزش توالت رفتن مفید است. برخی از مادران امروزه ممکن است بخواهند فرزندان خود را در سنین پایین برای آموزش توالت رفتن آماده کنند تا هر چه زودتر از شر پوشک خلاص شوند. با این حال، یک موضوع مهم در این زمان وجود دارد که باید به آن توجه کرد و آن توانایی کودک برای ترک پوشک است. بنابراین، کودک برای برداشتن پوشک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزش توالت رفتن به کودکان چگونه است؟

در فرآیند آموزش توالت، که ابتدا با کنجکاوی و سپس با حس تقلید همراه است، رفتاری که والدین قطعا نباید انجام دهند این است که فضای حریم خصوصی خود را به روی کودک باز کنند. اجازه دادن به کودک برای اهداف معصومانه مانند اطمینان از اینکه کودک با دیدن هنگام استفاده از توالت یاد می گیرد باعث می شود کودک پس از مدتی نتواند از حریم خصوصی خود محافظت کند. شما باشید، کنار فرزندتان به توالت نروید.

کودکان چگونه با توالت آشنا می شوند؟

موضوعی که والدینی که می خواهند به عادت پوشک بچه خود پایان دهند باید آن ها را در مورد آن روشن کنند این است که در آموزش با چه چیزی مواجه خواهند شد و چه چیزی در انتظار آن هاست. به همین دلیل، قبل از شروع آموزش توالت رفتن، باید یک فاصله زمانی تعیین کنید و در مورد آموزش توالت رفتن در این فرآیند اطلاعاتی بدهید.

ختنه چیست؟

چه زمانی کودک را از پوشک بگیریم

اگر پوشک کودک بتواند 20 تا 25 دقیقه خشک بماند، این یک سیگنال مهم در آموزش توالت است. اگر کودک شما در مورد توالت کنجکاو است و با شما می آید و سعی می کند از آن تقلید کند، تمایل به آموزش توالت به وجود می آید.

چگونه باید کودکان را بعد از توالت تمیز کرد ؟

در دوران عادت کردن کودک به توالت، مادران هشدار می دهند که باسن کودک باید تمیز شود. مهم‌ترین نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کرد، دوری از حرف‌ها و رفتارهایی است که بر کثیف بودن کودک تاکید دارند! حرکات، کلمات و رفتارهای غیرارادی صورت باعث می شود کودکان وسواسی از توالت بیزار شوند. بنابراین، به جای انجام این کار، بهتر است با ملایمت همه چیز را توضیح دهیم.

تمیز کردن کودک بعد از توالت

کودکانی که از دستشویی منزجر می شوند در زندگی اجتماعی خود با مشکلات زیادی روبرو هستند. آنها نمی خواهند وارد توالت هایی شوند که همه وارد آن می شوند و ترجیح می دهند حتی از صبح تا عصر دستشویی های خود را نگه دارند. نگه داشتن توالت حتی می تواند منجر به اختلال در کنترل مثانه، یبوست جدی و عفونت های دستگاه ادراری شود. به جای استفاده از جملات اغراق آمیز برای جلوگیری از چنین مشکلی، می توانید با تاکید بر لزوم تمیز کردن بدن خود بر اهمیت رعایت بهداشت تاکید کنید.

ختنه با حلقه

به بچه خود چه بگوییم تا از پوشک بگیریم

لازم به ذکر است که 2-3 روز قبل از شروع استفاده از توالت همراه با کودک، او دیگر از پوشک استفاده نخواهد کرد. می توانید با استفاده از عباراتی مانند پسر/دختر من بزرگ شده است و دیگر به پوشک نیاز ندارد، فرزند خود را برای موقعیت جدیدی آماده کنید. باید به او بگویید که وقتی به توالت آمد فوراً به شما بگوید. تعریف و تمجید از کودک هنگام رفتن به توالت باعث می شود که او احساس خوبی داشته باشد.

می توانید با کلمات زیبا یا در آغوش گرفتن به او پاداش دهید. در موارد منفی که ممکن است هر از چند گاهی پیش بیاید عصبانی نشوید و از کودک خود انتقاد کنید، اگر این کار را انجام دهید از نظر روانی تحت تاثیر منفی قرار می گیرد و این روند سازگاری دشوار می شود. هنگام خواب شبانه، لازم است کودک را در ساعت معینی به توالت برد. اگر کودک شما تا سه سالگی عادت توالت رفتن را پیدا نکرده است، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.