روش های خانگی پایین آوردن تب کودک در منزل

پایین آوردن تب کودکان در خانه

از آنجایی که کودکان در حال رشد هستند، ایجاد بیماری در بدن آن ها خطرات زیادی در پی دارد. بسیاری از والدین مشکل تب را در کودکان خود مشاهده می کنند که برای درمان آن اقدامات مختلفی را انجام خواهند داد. در صورتی که این مساله برای شما هم به وجود آمد، می توانید که از روش های خانگی مفید برای این کار استفاده کنید. بر همین اساس در این مطلب می خواهیم به صورت ویژه به این موضوع بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

پایین آوردن سریع تب کودک در خانه

روش هایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها بدون نیاز به مراجعه به پزشک در منزل تب کودک خود را پایین بیاورید. البته ذکر این نکته ضروری است که این روش ها فقط در شرایط بسیار عادی میتواند مفید باشد شما برای سلامتی فرزندتان حتما باید به پزشک مراجعه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا از زبان بهترین دکتر ختنه در تهران این روش ها را به شما توضیح دهیم.

پایین آوردن تب کودک با گلاب

یکی از بهترین راه هایی که با کمک آن می توانید تب خود را پایین بیاورید، استفاده از گلاب است. این روش خانگی می تواند در زمان کوتاهی مشکل تب را به صورت کلی برای شما حل کند. گلاب یکی از عرقیجات مهم است که خواص درمانی زیادی برای آن ذکر می شود. با این حال تجربه نشان داده است که  گلاب می تواند برای کاهش تب بسیار موثر باشد. از همین رو اگر کودک شما دچار تب شده است، به او یک یا دو قاشق گلاب بدهید تا تب او کاهش پیدا کند.

استفاده از گلاب برای کم کردن تب در طب سنتی نیز اشاره شده است پس حتما از این فرصت عالی به نفع خود بهره ببرید. بررسی ها نشان می دهد که مواد موثر موجود در گلاب دارای اثر ضد باکتریایی هستند که به همین علت می توانند در کاهش تب موثر باشند. ذکر این نکته ضروری است که پایین آوردن تب کودک با گلاب جزو آسان‌ ترین روش هایی است که پیش روی شما قرار دارد و وقت زیادی از شما نخواهد گرفت.

پایین آوردن تب کودک با نمک

شاید شنیدن این موضوع برای شما جالب باشد که نمک هم برای پایین آوردن تب کودک مناسب است. برای این کار باید نمک  را به داخل آب بریزید و آن را حل کنید. در نهایت پاهای کودک را در داخل آب شور قرار دهید و او را پاشویه کنید. به طور کلی پاشویه کردن یک روش بسیار عالی برای کاهش تب است که استفاده زیادی دارد. به همین علت شما این فرصت را خواهید داشت که با استفاده از این روش خانگی  تب را به شدت کاهش دهید. آبی که برای این کار انتخاب می کنید ترجیحا خنک باشد تا بتواند دمای بدن را خنک کند. با توجه به ساده بودن استفاده از نمک، بهتر است که شما هم این راهکار ویژه را در خانه خود انجام دهید و نتایج معجزه آسای آن را با چشمان خود مشاهده کنید.

ختنه با لیزر و مراقبت های بعد از آن

پایین آوردن تب کودک با پیاز

شاید برای شما جالب باشد که برای کم کردن تب کودک می توانید که از پیاز هم استفاده کنید. اثرگذاری اصلی پیاز به خاطر مواد موثره ای است که در داخل آن وجود دارد. در داخل پیاز مقدار زیادی از فلاونوئیدهای رژیمی قرار دارد که می توانند باعث کاهش تب در بدن شما شوند. به غیر از این مورد، در پیاز مقدار زیادی ویتامین c نیز دیده می شود که برای کاهش تب موثر خواهد بود. آزمایشات نشان داده است که مصرف پیاز می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. به همین علت از شما خواسته می‌شود که برای کاهش تب کودک خود از این راهکار عالی بهره ببرید. با توجه به اینکه پیاز میکروب‌ های موجود در محیط را جذب می کند، بهتر است که آن را برش دهید و در کنار کودک خود قرار دهید.

پایین آوردن تب کودک با سیر

یکی از بهترین راه هایی که با کمک آن می توان تب را پایین آورد مصرف سیر است. بررسی ها نشان می دهد که سیر خواص ضد باکتریایی قوی دارد. به همین علت سیر می تواند در از بین بردن انواع عفونت ها موثر واقع شود. همانطور که می دانید، دلیل بسیاری از  تب ها وجود عفونت در بدن است. اگر می خواهید که میزان تب را در بدن کودک خود پایین بیاورید، بهترین راه ممکن این است که از سیر استفاده کنید. برای این کار باید یک حبه سیر را برداشته آن را پوست بکنید. سپس آب جوش را برای خود آماده کرده و حبه سیر را به داخل آن بیندازید. تقریبا ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا محلول شما آماده سازی شود. در نهایت با گذر این زمان می توانید محلول را به کودک خود بدهید تا آن را میل کند. شاید این محلول کمی بوی تند داشته باشد ولی با این حال تاثیر زیادی بر روی حل این مشکل خواهد داشت.

کاهش تب در کودکان با آب سیب

احتمالا شما هم شنیده اید که به سیب میوه سلامتی می گویند. واقعیت امر این است که سیب می تواند بسیاری از مسائل بدن را به صورت ریشه ای درمان کند. خاصیت ضدعفونی سیب سبب می شود تا عوامل مضر مانند انواع میکروب ها به راحتی از بین بروند. برای استفاده از این محصول، باید سیب را همراه با آب بجوشانید.

مزایا و معایب انواع ختنه

در نهایت باید آب آن را از صافی عبور داده و به کودک بدهید تا آن را بخورد. برای اینکه مزه آب سیب بهتر شود، این امکان را خواهید داشت که عسل را هم به آن اضافه کنید. همچنین شما می توانید که سیب را پوست بکنید و آن را به کودک خود بدهید. در این بین نباید فراموش کرد که مصرف سیب به  شیوه های دیگر نیز می تواند در کاهش تب موثر باشد. در طب سنتی و اسلامی نیز تاکید زیادی بر روی سیب شده است.

166328195013

سخن پایانی

وجود تب در کودکان دلایل زیادی دارد که باید هر کدام از آن ها را به صورت ویژه بررسی کنید. زمانی که یک کودک با مشکل تب مواجه می شود، حتما بی قراری می کند که باید برای درمان خانگی آن در مرحله ابتدائی اقدام کنید. خوشبختانه راه های زیادی برای این کار وجود دارد که شما با استفاده از این راه ها می توانید این مساله را در سریع ترین زمان ممکن برای کودک خود حل کنید. در این مطلب سعی کردیم که بهترین راه ها را برای کاهش تب در کودکان برای شما بیان کنیم. در صورتی که این راهکارها را به درستی رعایت کنید، مطمئنا مشکل به زودی حل خواهد شد.