درمان خانگی جای زخم روی صورت کودک با 6 روش ساده

درمان جای زخم کودکان

در اثر ضربه، بخیه یا هر اتفاق دیگری ممکن است جای زخم روی پوست صورت کودک شما ظاهر شده باشد. در این حالت والدین سعی در از بین بردن جای زخم از طریق توصیه های پزشکی و درمان های خانگی می کنند. همانطور که گفتیم جای زخم به دلایل مختلف ظاهر می شود.
بسته به علت موضوع و عمق زخم ایجاد شده، در حالی که برخی از اسکارها ماندگاری بیشتری دارند، برخی از زخم ها در زمان کوتاه تری بهبود می یابند. کسانی که قصد کسب اطلاعات مناسب در مورد درمان خانگی جای زخم روی صورت کودک را دارند می توانند از مطالب مذکور در این مقاله استفاده کنند. پس برای آشنایی با راه هایی که می توانید در خانه برای درمان جای زخم استفاده کنید تا انتها با ما همراه باشید.

گزینه های درمانی زیادی برای درمان جای زخم در خانه وجود دارد. با این گزینه های درمانی، زخم ها در مدت کوتاهی بهبود می یابند. به خصوص افرادی که اسکار دارند همانند درمان جوش ریز روی بدن کودک به گزینه های درمانی طبیعی متوسل می شوند. زخم های صورت می توانند باعث بیماری های پوستی شوند. بنابراین، بسیار مهم است که هرچه سریع تر به فکر درمان آنها باشید و پس از درمان، سعی در از بین بردن آثار زخم نمایید. قطعا صافی و شفافیت پوست یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی چهره است.

درمان جای زخم کودکان در منزل با بهترین روش ها

1. از بین بردن جای زخم بچه با لیمو

در اغلب موارد برای درمان خانگی جای زخم های پوستی استفاده از لیمو ترجیح داده می شود. لیمو این ویژگی را دارد که تمامی عوامل زخم روی صورت را از بین ببرد. این ماده ارگانیک مستقیماً روی زخم ها اثر می گذارد و روند بهبود جای آنها را تسریع می کند. لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است.

این ماده پوست را با ویتامین C تغذیه می کند و از ایجاد جای زخم بر روی آن جلوگیری می نماید. لیمو همچنین نیازهای معدنی لازم پوست را تامین می کند. استفاده از لیمو برای مراقبت از پوست نیز بسیار توصیه می شود. برای درمان جای زخم با لیمو، باید به طور مرتب از آن استفاده کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله پایین آوردن تب کودک در خانه را نیز مطالعه کنید.

2. محو کردن جای زخم روی پوست کودک با عسل

یکی دیگر از مواد غذایی که برای بهبود زخم های پوستی استفاده می شود عسل است. استفاده از عسل برای درمان زخم های پوستی بسیار مهم است. عسل همچنین به میزان قابل توجهی پوست را تمیز و ترمیم می کند. این ماده تکثیر سلول های مفید در پوست را تضمین می کند. عسل همچنین جای زخم های پوستی را بهبود می بخشد.

بنابراین برای بهبود جای زخم های پوستی می توانید از عسل به صورت تضمینی استفاده کنید. در این مورد، می توانید با ترکیب جوش شیرین و عسل ماسک درمانی موثری برای درمان جای زخم های صورت کودک خود ایجاد کنید. به این ترتیب در کنار ماسک عسل برای زیبایی پوست، جای زخم ها نیز به میزان قابل توجهی از بین می رود.

3. درمان جای زخم با یخ

روش درمان با یخ نیز برای بهبود زخم ها بسیار مهم است.همانطور که ما در مقاله کاهش درد دندان در آورد نوزاد توضیح دادیم با گذاشتن یخ روی پوست می توانید به بهبود سریع زخم ها و آثار زخم کمک کنید. این ماده سلول های التهابی زخم را از بین می برد. برای مشاهده تغییرات محسوس بر روی پوست و از بین بردن جای زخم ها می توانید دو بار در روز از یخ بر روی پوست صورت کودک استفاده کنید. بدین ترتیب از شر جای زخم ها روی صورت یا هر قسمتی از پوست کودک خود خلاص خواهید شد.

4. از پیاز برای از بین بردن رد زخم استفاده کنید

آیا می دانستید با استفاده از پیاز می توانید زخم های صورت و پوست خود را به سرعت درمان کنید؟ درمان دیگری که برای زخم های صورت و پوست استفاده می شود، درمان با پیاز است. برای انجام این نوع درمان، قسمت انتهایی پیاز را برش داده و آب سفید رنگ آن را روی پوست صورت کودک بمالید. آب پیاز مستقیماً روی جای زخم اثر می گذارد. اگر درمان پیاز ماهی یک بار روی زخم های پوستی اعمال شود، جای زخم به طور قابل توجهی از بین می رود. این راهکار درمانی به عنوان یک واقعیت شناخته شده و به گفته بهترین دکتر ختنه در تهران پیاز درمانی توسط متخصصان پوست نیز توصیه می شود.

درمان جای زخم روی صورت کودک در خانه

در اینجا نیز برای رهایی از شر جای زخم ها روی پوست صورت کودک دو نوع ماسک معرفی می کنیم. هر چند که کودکان در استفاده از ماسک صورت صبوری چندانی ندارند اما حتی با قرار دادن ماسک در ناحیه جای زخم می توان در جهت رفع مشکل گام قابل توجهی برداشت.

درمان جای زخم روی صورت کودک در خانه

1) درمان جای زخم روی صورت بچه با ماسک خیار

ماسک خیار برای زخم های صورت یک ماسک کاملاً خوب و تاثیرگذار است. با ماسک خیار می توانید از شر تمامی جای زخم و آکنه های روی صورت خلاص شوید. پس علاوه بر جای زخم صورت کودکان برای برطرف کردن آثار آکنه از صورت فرزندان نوجوان خود نیز می توانید از ماسک خیار استفاده کنید. برای این کار، خیار را به صورت افقی برش دهید. پس از برش افقی می توانید خیار را روی نواحی آسیب دیده قرار دهید. انجام این کار 2 بار در روز با فاصله زمانی 30 دقیقه کافی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های کودکانه در منزل

2) چگونه با ماسک آلوئه ورا جای زخم روی صورت بچه را پاک کنیم

ژل آلوئه ورا که یکی از موهبت های بی نظیر طبیعت برای پوست است، ژلی است که از گیاه آلوئه ورا به دست می آید. با استفاده از این ژل که یک ژل کاملا طبیعی و ارگانیک است، می توان جای زخم های صورت کودک را التیام بخشید همانطور ک ه میدونید بچه ها به دلایل مختلفی میتوانند به خود آسیب بزنند که یکی از آن ها بچه ای است که بیش فعال است و شما باید از آن بیشتر مراقبت کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله خصوصیات و علائم بچه بیش فعال رو مطالعه کنید.

ژل آلوئه ورا نه تنها زخم های صورت را التیام می بخشد، بلکه اسکارها و التهاب های زخم این ناحیه را نیز تا حد زیادی از بین می برد. به همین دلیل، استفاده از ژل آلوئه ورا نه تنها برای درمان جای زخم پوست کودکان بلکه یک درمان ترجیحی برای افرادی است که از زخم های پوستی صورت و بدن رنج می برند.

با تهیه و استفاده از انواع ماسک ها و مواد طبیعی می توان تا حد زیادی جای زخم های پوستی روی صورت و بدن کودکان را ترمیم نمود. این آثار وقتی در سنین پایین ترمیم و ناپدید شوند هیچ گونه نگرانی در مورد باقی ماندن آنها در سنین بزرگسالی بر روی پوست کودکان وجود نخواهد داشت