ختنه با لیزر در تهران + مراقبت های بعد از ختنه با لیزر

ختنه با لیزر در تهران

ختنه یکی از اقدامات پزشکی است که برای هر کودک و نوزادی پیش می آید. هر پدر و مادری برای انجام این جراحی، سعی می کند بهترین مرکز و بهترین دکتر ختنه را انتخاب کند. داشتن نگرانی در این مورد، بسیار طبیعی است. ختنه با اسکالپل جراحی، ختنه با حلقه و ختنه با لیزر، از روش های مرسومی است که مورد استفاده قرار می گیرد. ختنه با لیزر، یک روش نوپا و جدید است که هر کسی به انجام آن اعتماد نمی کند. اگر دوست دارید در این مورد بیشتر بدانید، حتما تا انتهای مطلب را بخوانید. ما در اینجا قصد داریم بررسی کنیم که آیا ختنه با لیزر، عوارضی دارد یا خیر، و اینکه بین روش جراحی و حلقه و لیزر، کدام یک بهتر است.

برخی از سوالاتی که در این جا پاسخ می دهیم شامل موارد زیر است:

 1. ختنه با لیزر چیست و چه مدتی طول می کشد تا خوب شود؟
 2. ختنه با لیزر بهتره یا حلقه؟
 3. خطرات و عوارض ختنه با لیزر چیست؟
 4. ختنه با لیزر در تهران چگونه انجام می شود؟
 5. مراقبت های بعد از ختنه با لیزر چیست؟

لطفا تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ختنه با لیزر، چند روزه خوب می شه؟

یکی از روش های جراحی آلت تناسلی و یا ختنه در کودکان و نوزادان، روش برش با لیزر است. در واقع این روش، همان روش جراحی است. با این تفاوت که در روش جراحی از اسکالپل و تیغ استفاده می شود ولی در روش ختنه با لیزر به جای چاقوی جراحی، از کاتر لیزری استفاده می کنند. این کاتر همراه با امواج لیزر و ایجاد گرمای بالا و سوختگی، سبب بریده شدن پوست آلت تناسلی می شود.

ختنه چیست و چرا انجام میشود

این روش اصلا به کسی توصیه نمی شود. زیرا عوارض آن گاهی می تواند وخیم کننده باشد. در این روش که اصولا بدن خون ریزی انجام می شود، بی حسی موضعی یا نخاعی برای نوزاد یا کودک انجام می دهند. در هنگام لیزر، درد و خونریزی وجود ندارد اما بعد از انجام این روش، عوارضی دامنگیر فرد خواهد شد. اگر بجای لیزر از روش حلقه استفاده شود، عوارض کمتری وجود خواهد داشت. خوب شدن جای زخم لیزر و ختنه با لیزر، تقریبا 7 تا 10 روز طول می کشد. البته این بهبود نسبی است و بستگی به توان و جثه ی نوزاد هم دارد.

ختنه با لیزر بهتره یا حلقه؟

 ختنه یک مراسم مذهبی و آئین سنتی در بین اکثر جوامع به ویژه جوامع مسلمان است. انجام این روش، گذشته از تمام مسائل دینی و اعتقادی، می تواند برای یک مرد، بسیار زیاد باشد. ختنه میتواند شکل اندام جنسی را بهتر کند و همچنین انجام رابطه جنسی را بهتر کند. انجام این کار با چاقوی جراحی، حلقه و یا لیزر، فرق چندانی ندارد. مهم درست انجام شدن و عوارض نداشتن است.

بین روش حلقه و لیزر، بهتر است روش ختنه با حلقه زیر نظر یک متخصص کودکان انجام شود. این روش بدون درد و خونریزی و عوارض است. در صورتی که عواقب لیزر، ممکن است بیشتر از روش حلقه باشد.

خطرات و عوارض ختنه با لیزر

166290270367

برخی از عوارض ختنه با لیزر، شامل موارد زیر است:

 • خونریزی بعد از لیزر
 • تنگ شدن مئاتال در فرد
 • ممکن است فموزیس ثانویه رخ دهد.
 • جا ماندن پوست ختنه گاه و عدم برداشتن کامل پوست
 • عفونت زخم

اگر کسی توسط لیزر ختنه شود، ممکن است عوارض بالا را تجربه کند به همین خاطر گاهی وقت ها پیش می آید که پزشک دوباره مجبور به جراحی می شود. به همین خاطر ممکن است عوارض تازه تری گریبان گیر فرد شود. مثلا بریدن امپوتاسیون، یکی دیگر از عوارض جدی به شمار می آید.

انواع روش های ختنه نوزاد

ختنه با لیزر در تهران

166290272123

همانطور که در بالا نیز عرض کردیم ختنه ی نوزادان و کودکان، یک رسم مذهبی است که در خیلی از نقاط دنیا انجام می شود. در ایران هم این جراحی قابل انجام است. در شهر تهران، ختنه در مطب ها و گاهی در خانه ها نیز قابل انجام است. پزشکان متخصص نوزادان در کلینیک های تخصصی کودکان و بیمارستان ها، این عمل را به راحتی انجام می دهند. اگر تصمیم به انجام این جراحی برای نوزادان و کودکان خود دارید، می توانید به مطب متخصص کودکان و ختنه دکتر صابر نجفلو مراجعه کنید چرا که به گفته ای دکتر نجفلو انجام ختنه در خانه بسیار خطرناک است و شما میتوانید فرزند خود را زیر نظر ایشان با کمترین عوارض ختنه کنید.

مراقبت های بعد از ختنه با لیزر

166290274398

روش لیزر شاید عوارضی داشته باشد اما دور از انصاف است که از مزایای آن نیز غافل شد. این روش می تواند بدون کوچکترین درد و خونریزی در حین جراحی صورت بگیرد. روند بهبودی نوزاد تقریبا بین 7 تا روز طول می کشد. اگر نوزاد در 1 تا 3 ماهگی این جراحی را انجام دهد، هیچ خاطره و دردی از این اقام در ذهن خود نخواهد داشت. پس بهترین زمان برای انجام این جراحی در ماه اول تا سوم می باشد. اگر کودک، نوجوان یا بزرگسال قرار است این جراحی را انجام دهد، روش لیزر را نیز میتواند به جای دیگر روش ها مانند ختنه سنتی انجام دهد ولی نکته مهم این است که شما باید با مراقبت های بعد از ختنه با لیزر آشنا باشید تا عوارض این عمل را به کم ترین حالت ممکن برسانید.

برخی از مراقبت های بعد از انجام ختنه با لیزر، شامل موارد زیر است:

 • بعد از لیزر باید مراقب کودک خود باشید. اگر نوک آلت و اطراف آن قرمزی و کبودی یا ورم داشت حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • مکان ختنه و اطراف پاها باید همیشه تمیز و به دور از گرد و خاک و کثیفی باشد در غیر این صورت احتمال عفونت به شدت زیاد است.
 • دوره ی بهبودی بین 7 تا 10 روز طول می کشد اما اگر بیشتر از این زمان و حدودا 14 روز یا بیشتر طول بکشد، باید سریعا به پزشک مراجعه شود.
 • اگر در هنگام خم شدن، احساس درد وجود داشته باشد، باید فورا به پزشک مراجعه شود.

و کلام آخر و نتیجه گیری

ختنه یک سنت مذهبی است که اگر درست و به موقع انجام شود، عوارضی نخواهد داشت. بهتر است به جای روش های لیزری، از ختنه با حلقه زیر نظر دکتر صابر نجفلو استفاده شود.