تشخیص جنسیت جنین با نمک و ادرار و ریختن نمک بر روی سر

تشخیص جنسیت جنین با نمک

بزرگ ترین آرزوی والدین آگاهی از جنسیت نوزاد در دوران بارداری است. والدین همیشه در پی یافتن راه هایی از جمله تشخیص جنسیت جنین با نمک بوده اند. چرا که تحمل گذشت ۱۱ هفته اول بارداری و رسیدن نوزاد به سنی که سونوگرافی بتواند جنسیت آن را مشخص کند برای والدین بسیار طاقت فرسا است. پیشنهاد میکنیم مقاله جنسیت جنین از چند ماهگی مشخص میشود را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

به جرات می توان گفت که سونوگرافی دقیق ترین روش برای تشخیص جنسیت است. اما روش های دیگری چون آزمایش با نمک یا جوش شیرین هم نمی توان گفت که اشتباه است یا درست. نمک از دیرباز یک ماده با ارزش و تمیز بوده است. این ماده به دلیل ساختار کریستالی که دارد در تست جنسیت جنین از خود واکنش نشان می دهد.

این ماده شیمیایی با آغشته شدن با ادرار یک زن حامله هورمون ها را شناسایی می کند و اگر نمک و ادرار را با یکدیگر ترکیب کنید امکان دارد تغییر و تحولاتی بر روی ادرار صورت گیرد. در گذشته استفاده از نمک برای تعیین جنسیت جنین در خانه را یک روش معمول و قابل قبول در نظر می گرفتند. ‌زنان زیادی برای تعیین جنس نوزاد خود از نمک استفاده می کردند.

تشخیص جنسیت جنین با ریختن نمک روی سر

از دیر بار روش های سنتی بسیاری برای تعیین جنسیت نوزاد در شکم مادر بوده است. ریختن نمک بر سر زن باردار به عنوان روشی برای تشخیص جنسیت جنین با نمک استفاده می شود. برای انجام این تست زمانی که زن باردار از انجام این عمل غافل است مقداری نمک را بر سر او بریزید. بعد از انجام این عمل، عکس العمل زن باردار را زیر نظر بگیرید. اگر او مو های خود را لمس کرد نشانه از دختر بودن جنین است. اما اگر او بینی و صورت خود را لمس کرد جنین پسر است.
پاشیدن نمک بر سر زن حامله یا هر روش دیگر که به طور سنتی انجام می شود. شاید در برخی مواقع درست از آب درآید. اما این روش ها بیشتر در جهت کاهش استرس و دل خوشی مادر و اطرافیان او انجام می شود. چرا که امکان دارد زن حامله بعد از پاشیدن نمک بر سرش اصلا به سر و صورت دست نبرد.

تشخیص جنسیت جنین با نمک و ادرار

شاید شما هم باردار باشید و روزهای اول بارداری را طی می کنید و تا رسیدن جنین به سن۱۱ هفتگی زمان برای تان طولانی بگذرد. شاید انجام تشخیص جنسیت جنین با نمک و ادرار را شنیده باشید و دوست دارید برای سرگرم هم که شده است آن را انجام دهید. شاید برخی از خانم حامله با انجام این تست در خرید لباس و وسایل نوزاد تصمیم نهایی خود را بگیرند و اقدام به خرید کنند.

تشخیص جنسیت جنین با نمک و ادرار

بیشتر بخوانید: تشخیص جنسیت جنین از روی ضربان قلب

برای انجام این تست شما به مقداری نمک و یک ظرف احتیاج دارید این ظرف بهتر است از جنس شیشه باشد. به دلیل غلیظ بودن ادرار بعد از خواب شبانگاهی بهتر است در صبحگاه‌ این تست انجام شود. ابتدا ظرف خود را از یک لایه نازک نمک پر کنید. سپس ادرار خود را بر روی آن بریزید تا جایی که ظرف تقریبا پر شود. در این هنگام ظرف را در مکانی ثابت قرار دهید بعد از گذشت کمتر از ۵ دقیقه ببینید چه تغییری در ادرار ایجاد شده است. تجربه نشان داده است اگر تغییر رنگ ادرار مایل به رنگ ابری باشد یا سطح ادرار کف کرده باشد جنین پسر است. اما اگر در ادرار تغییری ایجاد نشده باشد جنین دختر است.

تشخیص جنسیت جنین با نمک چقدر درسته؟

انجام تشخیص جنسیت جنین با نمک و ادرار را تا کنون انجام داده اید؟ آیا افرادی بوده اند که نتیجه این تست با جواب تشخیص جنسیت سونوگرافی آنها هم خوانی داشته ست؟
امروزه با پیشرفت علم و دانش شاید کمتر کسی باشد که دنبال روش های سنتی همچون تشخیص جنسیت جنین با نمک باشد. همچنین کمتر کسی است که انجام پاشیدن نمک را بر سر زن حامله یا ترکیب ادرار و نمک را روشی قطعی برای جنسیت جنین خود بداند. اما این تست های تعیین جنسیت از دیرباز در بین زنان آسیای وجود داشته است.

شاید در گذشته به این آزمایش بسیار باور داشتند اما امروزه با وجود سونوگرافی بکار بردن این روش چیزی بیش از یک سرگرمی نیست.
به گفته دکتر خوب ختنه در تهران در جواب این سوال که چقدر تشخیص جنسیت جنین با آزمایش پاشیدن نمک بر سر زن حامله و ترکیب نمک و ادرار درست است؟ باید گفت یک مادر برای سرگرمی می تواند این روش را انجام دهد. اما هرگز نباید این روش را ملاک خود برای خرید سیسمونی قرار دهد. این روش فقط یک روش عامه پسند است و هرگز جایگزین روش عملی و دقیق سونوگرافی نخواهد شد.